بازدید: 2686 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 250
 • عرض بنا عرض بنا : 11.40
 • تعداد خواب تعداد خواب : 3
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 151
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 99
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای دوبلکس در استان بوشهر در کنگان

روحیه طراحی ویلای امروزی متاسفانه صرفاً بر مبنای بازی با فرم است بدون اینکه فکر و ایده پخته‌ای در پس آنها باشد. فرم‌پردازی سطحی که بعضاً هیچ ارتباطی با کارایی و عملکرد پلان معماری و یا ارتباط با منظر شهری ندارد، بلکه فقط جعبه‌هایی که با زبان تجریدی هنر مدرن در کنار کارآمد بودنشان باعث شده‌ تا اکثر آنها شبیه یکدیگر شده‌ و بعد از مدتی چشم مخاطب خسته می‌شود و به دنبال اثری با رویکرد و محتوای عمیق که دارای درون مایه و ارائه حرف جدیدی برای مخاطب خود داشته باشد، میگردند. این ویلا به واسطه اعلام موضع در برابر این عوامل، شخصیت خود را تعریف می‌کند. پروژه در تلاش برای آفریدن معماری، فاصله گرفتن از جعبه‌های تجریدی جهان شمول و بیان حرف مختص به خود می‌باشد.

ترکیب فضاهای کاربردی با حفره‌های تهی افقی و عمودی که هماهنگی کامل با استراتژی‌های نورگیری، تهویه و کوران هوا، سیرکولاسیون حرکتی و ایجاد حس کشف فضایی برای ساکنین و مهمان‌های خود دارد و باعث شده تا تیم طراحی نماپلان به هدف خود رسیده و منجر به خلق ویلایی با فضاهای بدیع شود. ترکیب فضاهای دو طبقه با یکدیگر از طریق تهی‌ها و حفره‌های مشترک فضایی (وید و تراس‌های مشترک) باعث شده که چشم مخاطب در هر نقطه از طبقات و در ترازهای مختلف، فضاهای متنوع و متفاوتی ببیند و سبب فعال شدن استراتژی و رسیدن طراحان به هدف خود شده است. وجود این فضاهای تهی و باز در حجم بیرونی و فضاهای نیمه باز در درون خانه به برقراری ارتباط فضایی کل ویلا و فعال شدن مقاطع عمودی نقش‌آفرینی می‌کنند. حجم‌های توده دار ویلا با پنجره‌های قدی در ترکیب با پنجره‌های افقی تعدیل شده تا تعادل وزنی بصری خود را حفظ کند.

ساختمان به واسطه داشتن شاخصه‌های معماری، خود را از بستر معماری منطقه جدا کرده و هم به سمت متمایز بودن و مجسمه‌گون شدن میبرد و هم در عین حال پارامترهای اقلیمی، تعامل با شهرسازی و منظر شهری و زیبایی شناسی را حفظ کرده است. پروژه از بیرون دارای سادگی است ولی از درون به پیچیدگی میل می‌کند که سبب برانگیختن حس کنجکاوی و میل به مکاشفه فضایی انسان می‌گردد. این دوگانگی را در مصالح نیز میتوان دید. آجر به کار رفته در آن بخش از فرم خانه که دارای شکافی فرمی و ادغام با سبزینگی شده است، به این مسئله تاکید مضاعف می‌کند. دوگانگی هم در نوع مصالح و هم در نوع روند گسترش فرمی طرح در بیرون بنا که نوعی دوتکگی رخ داده است و علاوه بر تکنیک لفاظانه وابسته به ترکیب‌بندی، کاربرد و عملکرد نیز برای ارائه خدمات و ارتباط عمودی برای دسترسی به بام ویلا را شکل داده است. امتداد دادن آجر به نمای سوم پروژه، به یک تکه بودن حجم پروژه کمک کرده است.

پیشنهادات ما برای شما

روند طراحی پروژه
نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
 • شهرزاد داودی 1402/08/07-19:33:23

  سلام وقتتون بخیرسایت بینهایت عالی دارید. امیدوارم همیشه موفق وو سربلند باشید.

 • حسن نصرتی ناهوک 1402/09/03-11:43:33

  سلام. اجرای طرح را میشه دید؟

 • بهار فولادی 1402/09/08-15:08:01

  باسلام و درود این پروژه در حال اجرا هستش، بعد از اتمام کار، عکس های این ویلا در سایت بارگذاری میشود

دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +937,877 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan