بازدید: 4136 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 326.1
 • عرض بنا عرض بنا : 18.10
 • تعداد خواب تعداد خواب : 5
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : دارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 196.6
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 129.5
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلای دوبلکس به سبک مدرن در شیراز

منبع الهام طراحی فرم این ویلا از بادگیرهای مناطق خشک است که با حجم کلی ترکیب شده و در نهایت این فرم زیبا خلق شده است. به کار بردن شیشه‌های دودی و یکپارچه در طبقه همکف باعث شده تا هم طبقه همکف سبک شود و هم باکس طبقه اول به طور معلق در نما دیده شود و این امر بر جذابیت فرم ویلا می‌افزاید. به کار بردن پنجره‌های عریض در طبقه همکف نور طبیعی مطلوب و دید به حیاط و استخر روباز در دل محوطه ساختمان را به ارمغان آورده است. تنوع فرمی در طراحی این بنا زیاد است.

ترکیب باکس‌های افقی و عمودی که نسبت به یکدیگر جلوتر و عقب تر هستند، باعث جذابیت بیشتر فرم ویلا شده است. برای این پروژه بهتر است از متریال رنگ روشن و سفید استفاده کرد مانند بتن که با رنگ سفید کار شده یا سیمان شسته سفید یا سنگ سفید عباس آباد و ... فلاشینگ‌های مشکی رنگ هم خطوط افقی که به طراحی اضافه می‌کند، هم بر زیبایی نما می‌افزاید و هم از لحاظ کاربردی باعث می‌شود تا دیواره‌ها و جداره‌ها کثیف نشوند.

در مورد پلان معماری این ویلای مدرن صحبت کنیم. ورودی ویلا در سمت راست آن است و در نما کاملاً مشخص و واضح می‌باشد. وقتی وارد ویلا می شویم؛ یک فضای پیش ورودی وجود دارد که دید به فضای اصلی ساختمان ندارد و در آن یک سرویس بهداشتی هم خدمات دهی می‌کند. سپس وارد سالن اصلی ویلا می‌شویم؛ در سمت چپ آن آشپزخانه به همراه مطبخ و فضای جلوی آن نهارخوری تعبیه شده و بعد از آن فضای بزرگ نشیمن عمومی وجود دارد که همه این فضاها دید به حیاط و استخر و ویلا دارند و بسیار جذاب است. این فضاها، فضاهای عمومی خانه محسوب می‌شود. توسط راهرو به قسمت خصوصی ساختمان می‌رسیم که دارای سه اتاق خواب مستر (دارای حمام و سرویس بهداشتی) هستند و همچنین دارای نورگیرهای طبیعی و عریض هستند.

طبقه اول این ویلا مستقل است که نکته بارز طراحی این ویلای دوبلکس می‌باشد و توسط  باکس پله که در بیرون ویلا و در کنار ورودی جانمایی شده، راه دارد. طبقه اول دارای فضاهای قشنگی است. در ابتدای ورود به طبقه اول یک پیش ورودی و سرویس بهداشتی تعبیه شده و سپس فضای نشیمن و نهارخوری یک پارچه که منتهی به آشپزخانه تراس دار می‌شود و در عین حال به تراس روباز بام ویلا هم راه مستقیم دارد. دارای دو اتاق خواب مستر می‌باشد و یکی از آن ها هم به تراس بام راه دارد. نورگیری و تهویه هوا و دسترسی به بام باعث می شود که حس پویایی به فضا تزریق شده و به کیفیت زندگی و گذران اوقات بیفزاید. ابعاد تمامی فضاها استاندارد هستند و به همین خاطر طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان مبلمان اصولی و راحت صورت می‌پذیرد.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +937,877 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan