بازدید: 4050 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : همکف
 • متراژ کل متراژ کل : 213
 • عرض بنا عرض بنا : 13.30
 • تعداد خواب تعداد خواب : 3
 • روف گاردن روف گاردن : ندارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : ندارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان
طراحی ویلای کلاسیک همکف. این ویلا با توجه به خواسته های کارفرما به سبک کلاسیک طراحی شده است. یکی از اصول اولیه طراحی کلاسیک رعایت اصل تقارن است که در نقشه ویلا مشهود می باشد و همین امر سبب طراحی ورودی و پله های آن در وسط دهانه ویلا و جانمایی دو تراس مسقف کاربردی در چپ و راست پله شده است. نمای ویلا با ستون های کورنتی، صراحی ها، باند سرتاسری و گلدان ها مزین شده که بسیار زیبا و چشم نواز می باشد.  
این ویلای همکف علاوه بر خودنمایی توسط تاج و سقف و ستون های خود، حس صمیمیت به مخاطبین خود  القا می کند که اتفاقاً همین امر باعث جذابیت این بنا شده است. متریال این نما هم می تواند با سنگ تراورتن  و هم سیمان) ابزار کاری شده) اجرا شود. وجود لوستر کلاسیک در فضای قوسی شکل تاج روی درب ورودی هم از تزیینات بنا محسوب می شود.
در پلان معماری که بنگریم، ویلا ساده و با کارایی بالا طراحی شده است. پس از درب ورودی، فضای تقسیمی جانمایی شده که شامل کمد کفش و لباس و سرویس بهداشتی می باشد. این مکان کارایی زیادی دارد که هم نقش فیلتر بین محیط بیرون با فضای اصلی ویلا را بازی می کند، هم فضایی برای آمادگی انسان برای ورود به ویلا و خروج از ویلاست و همچنین مانع از خروج آنی گرما و سرما از ویلا به فضای خارج از آن می شود. 
پس از این فضا وارد بخش اصلی منزل می شویم که یکپارچه و بزرگ است. آشپزخانه نیز با این محیط یکپارچه ادغام شده که در کوتاه ترین مسیر به این فضا خدمات می دهد و در دکوراسیون داخلی محیط را زیباتر جلوه می دهد. فضای اصلی شامل نشیمن عمومی و خصوصی و نهار خوری می باشد و در انتها یک راهرو طراحی شده که به سمت عرصه خصوصی ویلا راه دارد. در همین قسمت یک راه ورودی فرعی جانمایی شده که به دلیل موقعیت زمین و شرایط دسترسی به حیاط خانه و البته خواسته کارفرما به پروژه تحمیل کرده است.
عرصه خصوصی ویلا شامل 3 خواب و یک جکوزی و حمام و سرویس مشترک می باشد. اتاق خواب ها همگی با ابعاد نسبتا بزرگ و با پنجره های عریض (که نورگیری عالی به همراه دارد) طراحی شده است. خواب والدین مستر می باشد که بعد از دو خواب دیگر جانمایی شده و دلیل این فضابندی بخاطر اشرافیت اتاق والدین به کل فضای خصوصی ویلاست.
عرصه عمومی و عرصه خصوصی کاملاً از هم تفکیک شده اند و حفظ محرمیت که در فرهنگ ایرانی یک اصل می باشد کاملاً رعایت شده است. فضای عمومی هم دارای پنجره های بزرگ و نورگیر و چشم انداز عالی می باشد و دسترسی مستقیم به تراس ها هم برای این فضا امکان پذیر است.

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +937,879 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan