بازدید: 228 نفر
جزئیات پلان
 • تعداد طبقات تعداد طبقات : دوبلکس
 • متراژ کل متراژ کل : 189.7
 • عرض بنا عرض بنا : 6
 • تعداد خواب تعداد خواب : 3
 • روف گاردن روف گاردن : دارد
 • طراحی در شیب طراحی در شیب : نمی باشد
 • استخر استخر : ندارد
 • متراژ واحد اول متراژ طبقه اول 125
 • متراژ واحد دوم متراژ طبقه دوم 64.7
 • پیلوت پیلوت : ندارد
 • زیر زمین زیر زمین :
 • متراژ زیرزمین متراژ زیرزمین : 0
 • پارکینگ پارکینگ : دارد
 • اتاق بازی اتاق بازی : ندارد
 • آسانسور آسانسور : ندارد
توضیحات پلان

طراحی ویلا دوبلکس به سبک مدرن در زمینی با عرض محدود (آلترناتیو).  کاشمر شهری زیبا با گذشته تاریخی کهن در جنوب غربی استان خراسان رضوی قرار دارد و اقلیم این منطقه، گرم و خشک است. در این اقلیم، با در نظر گرفتن آب و هوای خشن منطقه، همواره در گذشته عنصری به نام حیاط مرکزی جهت تهویه طبیعی و دسترسی بنا به نور وجود داشت، که متاسفانه در معماری امروزی منطقه نادیده گرفته شده است.

در این پروژه محدودیت‌هایی همچون اقلیم منطقه، فرم کشیدگی شرقی- غربی در جداره 6 متری خیابان به نسبت طول 34 متری آن است و خواسته کارفرما، طراحی دو بلوک مجزا از یکدیگر برای ساخت بنای مدرن با کاربری اقامت دائم و خانوادگی بوده است. بدین منظور، رویکرد تیم طراحی با توجه به این محدودیت ها و خواسته کارفرما شکل گرفت. در منظر جداره شهری، ترکیبی با عقب نشینی، فضاسازی و درختکاری صورت گرفت که حس تعامل فضایی ویلا را با شهر تقویت می‌کرد. نمای خارجی ساختمان با فرم‌های کشیده و حجم‌های المان‌گونه عمودی ایجاد شده که ترکیب آجر مشکی با بتن سفید آن از دل زمین؛ تاکیدی بر حضور خود دارد و تائید آن را با حضور حواس‌های قبلی به دل خانه می‌کشاند.

بعد از ورود به این خانه ویلایی، می‌توان به سادگی نمادی از فرهنگ و شیوه زندگی ایرانی را در نظر گرفت. این ویلای دوبلکس تفکیک واضحی بین فضای عمومی و خصوصی دارد. دیدن در این خانه، به معنای ترکیب شدگی فضاهای نشیمن و حیاط مرکزی شیشه‌ای با فضای سبز گل‌کاری شده منتهی می‌شود و احساس حضور طبیعت را ایجاد می‌کند. حیاط شیشه‌ای در دل خانه شفافیت و سیالیت دید را تأیید می‌کند و این حیاط شیشه‌ای، دید را به رویه‌ی حرکت عمودی بنا تا فضای روف تداوم می‌دهد و ما را به طور ناخودآگاه به فضای دل‌باز روف هدایت می‌کند. در این فضای نهایی، می‌توان به دفعات حس ساکن بودن در زمان با غرق شد در زیبایی چشم‌انداز آن پیوست و حاصل آن، تهی شدن افکار پریشان آدمی از شلوغی‌های شهر در جهت رسیدن به خود دانست.

 

پیشنهادات ما برای شما

نماپلان های مشابه

نماپلان های مشابه

ثبت سفارش
پروژه های اصلی سایت که پس از عقد قرار داد با کارفرمایان محترم توسط تیم تخصصی طراحی نماپلان خلق می شوند، دارای روند شکل گیری حرفه ای و خلاقانه هستند. بدین صورت که در جلسه تحلیل و آنالیز با کارفرماها تمامی مسائل از قبیل روانشناسی، جامعه شناسی، اقلیم و دسترسی ها، همجواری ها، ضوابط ساخت و ساز در منطقه، فرهنگی و اجتماعی، جزئیات اجرایی و دعوت کنندگی بنا، چشم انداز، رویکرد ساخت (اقامت دائم یا موقت)، مربوط به پروژه ،برندینگ بررسی و استخراج شده و پس از آن پروسه کانسپت و ایده پردازی پروژه شروع می شود و تمامی نقشه های مرتبط با ساخت به کارفرمایان ارائه می شود. نقشه های ارائه دهنده شامل نقشه های معماری، نقشه های سازه، نقشه های تأسیسات الکتریکی و طراحی سه بعدی نما، نقشه های اندازه گیری نما، نقشه های بام، طراحی لنداسکیپ ،مکانیکی می باشد. پروژه های رایگان مختص به دانش آموختگان کارگاه های آموزشی تیم معماری نماپلان می باشد. نقشه ها و مدارک این پروژه کامل نیستند و برای ساخت پیشنهاد نمی شود.
ارسال دیدگاه
با نوشتن دیدگاه خود، طراحان و مشتریان را راهنمایی کنید

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید .

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید.

دیدگاه کاربران
دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +937,877 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +422 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
NamaPlan اینستاگرام @Namaplan
NamaPlan