آشنایی با ویژگی‌های پلان دو طبقه ویلایی کوچک

آشنایی با ویژگی‌های پلان دو طبقه ویلایی کوچک


شاید از نظر شما ساخت منزل ویلایی دو طبقه در زمینی با متراژ کم، عملا غیر ممکن به نظر بیاید. اما هر کاری که براساس اصول و قواعد آن پیش برود؛ قطعا نتیجه خوبی نیز در برخواهد داشت. اگر بخواهید براساس نقشه‌ای که در ذهن خود دارید به ساخت زمین مشغول شوید، شاید نتوانید از تمام امکانات و فضاهای موجود در آن استفاده کنید. بهترین راهکار برای استفاده از زمین با متراژ کم ساخت آن به صورت یک ویلا دو طبقه کوچک است. به همین دلیل باید از یک پلان دوطبقه ویلایی برای ساخت استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با پلان ساختمان دوطبقه ویلایی کوچک آشنا کنیم، پس تا پایان آن با ما همراه باشید.

 


طراحی ویلا دو طبقه کوچک و مدرن


منازل ویلایی را معمولا در خارج از شهر، برای استراحت و تفریح میسازند؛ بنابراین بزرگی آن را زیاد مد نظر قرار نمیدهند. اما نحوه ساخت و استفاده درست از تمام متراژ آن، در شکل و ظاهر منزل ویلایی نقش مهمی دارد. منازل امروزه از شکل سنتی خود فاصله زیادی گرفته و بیشتر به صورت مدرن ساخته میشوند.
 از آنجایی که شکل ظاهری ساختمانها اغلب براساس ضوابط تعیین شده باید ساخته شوند، پس بیشتر تنوع در آپارتمانها به نما و شکل ظاهری آن برمیگردد. اما در منازل ویلایی این موضوع کاملا متفاوت است؛ زیرا طراح برای پلان میتواند تمام ایده های خود را عملی کند. اولین و مهم ترین نکتهای که شما برای ساخت و پلان دوطبقه ویلایی باید به آن توجه کنید، شرکتی است که نقشه و ساخت منزل خود را به آنها خواهید سپرد.

 


ویژگیهای یک پلان دو طبقه ویلایی لاکچری


همانگونه که ذکر شد برای طراحی یک ویلای دو طبقه کوچک سبک های مختلفی مانند کلاسیک، مدرن و... وجود دارد. اما سبک مدرن بیشترین طرفدار را به خود اختصاص داده است. نوع پلان منازل ویلایی اول به سلیقه و بعد به شکل نما و هماهنگی ویلا با سایر منازل دیگر در آن منطقه بستگی دارد. مهمترین ویژگی یک پلان دوطبقه ویلایی طراحی فضای آن است که بزرگ تر از متراژ زمین به نظر بیاید.
روش های مختلفی برای این بزرگ نمایی وجود دارد که از آن میتوان به استفاده از پنجره های بزرگ، رنگ آمیزی نمای آن با رنگ‌های روشن و موارد دیگری اشاره کرد. در این پلان لازم است، مکان قرار گیری تمام بخش ها از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، توالت، حمام و... تعیین شود.

 


مجموعه نما پلان؛ ایده‌های متفاوت پلان ساختمان دوطبقه ویلایی


نما پلان یکی از مجموعه‌های بینظیری است که در زمینه طراحی منازل ویلایی به شما کمک زیادی میکند. در این مجموعه برای ارائه طرح‌ها و نقشهها از مجرب ترین و خلاق ترین مهندسین استفاده شده است. نمونه طرح‌هایی که در نما پلان وجود دارد، از تنوع بسیار زیادی برخوردار بوده که هر کدام بر اساس اصول و ضوابط خاصی طراحی شدهاند.
در این مجموعه، زمین مورد نظر شما هر متراژی که داشته باشد برای ساخت آن بهترین طرح ها و ایده ها وجود دارد. بدون هیچ گونه نگرانی به کمک نما پلان به یک ساختمان ویلایی دو طبقه زیبا و رویایی خواهید رسید. این مجموعه برای کارفرمایانی که برای داشتن پلان خود عجله دارند، در کمترین زمان ممکن طرح مورد نظر را بعد از انتخاب، به آنها ارائه خواهد کرد.


کلام آخر
امروزه افراد به دنبال ساخت منازل ویلایی کوچک اند، از دلایل این امر میتوان به هزینه کمتر، نزدیک بودن افراد به یکدیگر در فضاهای کوچک و نظافت راحت تر آن اشاره کرد. شما با کمک گرفتن از مجموعه نما پلان میتوانید پلان دو طبقه ویلایی را با بهترین طراحی تهیه کنید و منزلی زیبا، آرامش بخش و راحتی برای خود داشته باشید. در این مقاله شما را با پلان ساختمان دو طبقه ویلایی کوچک آشنا کردیم، امیدواریم اطلاعات کافی را از آن کسب کرده باشید.  در ادامه لینک چند نمونه از پروژه‌های طراحی ویلای کوچک دو طبقه را برای شما قرار داده‌ایم.

پلان دوطبقه ویلایی کوچک

طراحی و ساخت کلبه جنگلی

پلان ویلایی نما رومی دوبلکس

نقشه ویلای مدرن دوبلکس 100 متری

نقشه ویلای مدرن دوبلکس 120 متری


 

دستاوردهای ما
تعداد بازدید ها +894,997 تعداد بازدید ها
تعداد پروژه‌های انجام شده +404 تعداد پروژه‌های انجام شده
شهرهای تحت پوشش +800 شهرهای تحت پوشش
فالوئرهای اینستا +10.6K فالوئرهای اینستا
faq
سوالات متداول
نماپلان
معرفی نماپلان
 • تفاوت پروژه‌های اصلی و رایگان (کارآموزی) چیست؟

  پروژه‌های اصلی، پروژه‌‌هایی هستند که توسط طراحان مجرب تیم نماپلان و طبق خواسته‌های کارفرمایان متعدد طراحی شده و به مرحله اجرا رسیده است. پروژه‌های رایگان (کارآموزی)، پروژه‌هایی هستند که توسط تیم ورکشاپ (کارآموزان) نماپلان طراحی شده و قابل اجرا می‌باشد.

 • طرح های سایت نماپلان از کجا آمده اند؟

  طرح های سایت نماپلان طی سال های کاری و حرفه ای که تیم مهندسی آنها را طراحی و اجرا کرده است شکل گرفته اند. پروژه هایی که هرکدام کارفرمایان مخصوص به خود را داشته اند و در نهایت خلق شده اند. کل پروژه ها بصورت آرشیو و یکجا در سایت بارگذاری شده اند تا در اختیار مخاطبین قرار گیرند.

 • هزینه های ساخت طرح های سایت چقدر است؟

  برآورد قیمت ساخت هر کدام از نقشه ها با توجه به آیتم های زیر متفاوت می باشند. 1_متراژهای مختلف 2_پرکار و یا کم کار بودن بناها 3_طراحی سازه های معمول یا خاص 4_کیفیت ساخت با توجه به توان مالی کارفرما که میتواند ضعیف، متوسط و یا لوکس باشد.

 • به عنوان مشتری برای ساخت ویلای خودتان به چه نقشه هایی نیاز دارید؟

  شما به عنوان مشتری برای ساخت یک بنا (ویلا و آپارتمان) به نقشه های متعددی اعم از نقشه های معماری و نقشه های سازه ای اجرایی و طراحی نما احتیاج دارید تا بتوانید در محل پروژه، پلان ها و نما را باهم مطابقت داده تا طبق نقشه های اجرایی ملک خود را بسازید.

تجربه مشتریان ما
اینستاگرام @Namaplan